Evlenmekten çok korkuyorum

Evlenmekten çok korkuyorum

Kız arkadaşımla izdivaç etmeyi tahmin ediyoruz şayet çevremdeki ayrılmış vatandaşları gördükçe, hata bir evlenme yapmaktan korkuyorum. Bu korkumu ne türlü yenebilirim?Bilinçli bir evliliğin önce adımı, kendini tanımaktan geçer. Kişi; kendisini nelerin mutlu ettiğini, nelerden hoşlandığını, neleri onay edemeyeceğini bilmeli ve bunları açıkça anlam edebilmelidir.
Ardından eş olarak tercih edeceğiniz kişiyi sıkı tanımanız gerekmektedir. Bu tabiki önce görüşte olacak bir birşey değildir; beraber zaman geçirerek anlaşılır. Bu noktada gerçek kontakt mühimdir. Boşanan pekçok çiftin meselelerinin altında; birbirleriyle kontakt kuramamaları yatmaktadır. Evlenmeye hüküm verici çift; beraber zaman geçirdikleri zaman içerisinde, karşılıklı olarak görevlerin mahaline getirilip getirilmediği gözlemlemelidir. Burada şartsız sevgi, hürmet, itimat ve diğerini meydana geldiği benzeri onay etmek de çok mühimdir. Bunlara uyarı edilmesi mutlu bir evliliği garantilemez şayet en azından korkularınızı azaltabilir.

Çocuk yetiştirme farklılıkları ve Kocam çoğalış eskisi benzeri değil

Çocuk yetiştirme farklılıkları ve Kocam çoğalış eskisi benzeri değil

Eşimle dokuz senelik evliyiz ama çocuklarımızın kursu dair hiç anlaşamıyoruz. O bir sürü huzurlu, bense disiplinden yanayım. İyice kafam karıştı. Sizce kim haklı? Evli çiftlerde en sık rastlanan meselelerden biri, genç yetiştirme konusundaki farklılıklardır. Tümüyle çeşitli iki ailede yükselen iki kişinin; kendileri ebeveyn olunca çocuklarını yetiştirmek dair farklı düşünmeleri sıradan bir vaziyettir. Burada mühim olan; anne ve babanın beraber davranış etmesi, hediye ve cezayı yerinde ve vaktiyle vermeleridir.
Her şeyiyle muhteşem bir evliliğimiz vardı ama son bir senedir işlerim belli bir süre berbat gitti. Kocam de değişmeye, saldırganlaşmaya başladı. Bu durum ne türlü düzelir? Evlenirken her ne civarı, ‘İyi gün içerisinde, berbat gün içerisinde birlikte’ denilse de; meydana gelen uygun fiyat sorunlar her geçen gün evlilikteki dengelerin bozulmasına ve problemlerin yaşanmasına gerek olabiliyor. Alışılan refah düzeyinden vazgeçmek, ek olarak kısıtlı imkanlarda yaşamaya alışmak her an pratik olmuyor. Eşinizin; evlilikteki beklentileri aralarında ek olarak güzel bir dünya standardına elde etmek varsa, bunun kaybı halinde düş kırıklığı yaşıyor olabilmektedir.

Sadece +1

Sadece +1

Kazanıp kaybetmenin her iki birlik amaçlı de tek ehemmiyeti ezeli rekabette evlerine artı ya da eksik 1 yazdırmalarıydı. Zira ne ligdeki konumları değişecek ne de bir şey kaybedeceklerdi. Bunu muvaffak olan da Beşiktaş oluyor. Gerçi maça istekli ve arzulu başlayan yön Galatasaray’dı. Şayet bir hakikat var ki, Galatasaray’ın gücü kazanmaya yetmiyor çoğalış. Yenik olmaya o civarı alışmışlar ki, oyun 2-0’a geldiğinde, sarıkırmızılı futbolcuların direnecek, seyircilerin de destekleyecek gücü kalmadı.Bu sezon amaçlı hezimet Galatasaray’ın en bir sürü alıştığı netice oluyor. Gerçi Beşiktaş’ın da aman aman bir oyunu yoktu. Toraman ve Sivok’la birlikte savunma dörtlüsü belki de bu sezon ilk kez bu civarı az pozisyon verdi rakibe. Bu da elbette korunmanın başarısı mı yoksa Galatasaray Okumaya devam et “Sadece +1”

Ülkemizde pratik değil günler

Ülkemizde pratik değil günler

ŞU günler ülke olarak, halk olarak, o civarı kocaman acılar yaşadık ki, bu şekilde bir ortamda futbol oynamak, futbol konuşmak ve futbol yazmak anlamanı hakikaten yitiriyor. Futbol alanları ve tribünleri bazen yalnızca futbolun oynadığı, seyredildiği koltuk değil, ülkede olanlara ve olaylara karşın kendinizi ifade ettiğiniz ya da tepkinizi gösterdiğiniz yerler olabiliyor. Bu Şekilde bir görevi var statların.Tıpkı onuncu hafta tüm mücadelelerde bu duyarlığın meydana konulduğu benzeri. Bunları hakikaten hissederek yaşamalıyız. Okumaya devam et “Ülkemizde pratik değil günler”

Caner’in harika performansı

Caner’in harika performansı

Özellikle geçen gün akşamki oyunda sezon başından beri formsuz diye eleştirdiğimiz Semih’in de yokluğu bir sürü kritikti. Oyunu böylesine ele alıp, aradığı benzeri yönlendirip bilhassa kanatları sıkı kullanıp tam da ‘istediklerim oldu’ derken, santrforda Bienvenü yetersizliği, Aykut Hoca amaçlı kulübeye dönüp baktığında ‘Kimi rastlamak isterdiniz’ sualine “Semih” dedirtirdi büyük ihtimal. Bienvenu’yü belki kapsamlı alanlarda ara ara kullanabilirsiniz ama oyunu öne gerçek yığdığınızda, topu 18 içerisine getirdiğiniz anlarda vuruş ve pozisyon önceliği alabilen oyuncu tiplemesine sebep vardı. Bu da benim düşünceme göre asla Bienvenu değil. Okumaya devam et “Caner’in harika performansı”

Önemli aşama başlıyor

Önemli aşama başlıyor

Bu galibiyete yetti mi? Elbette ki hayır… Zira bunun için beceri ve kaliteyi de katmak zorundasınız. Beşiktaş’ın son sekiz mücadelelik lig tablosuna baktığımızda yalnızca bir galibiyet görüyoruz. Bu tablonun sorgulanması gerekir.Gelelim maça; Kaleci dahil olmak üzere bir bir sürü kez değişim gösteren bir koruma kurgusu olması, kulübü bir sürü etkiliyor.Sidnei’in bu bölgedeki yetersizliği, sıkı niyetli olsa da Ekrem’in yeteri kadar nitelikte oyuncu olmaması geçen gün akşam siyah-beyazlıların koruma zafiyetlerini açıkça gösterdi.Orta alanda uğraş vardı ama ileri uçta halen Holosko’nun farklılık yaratacağını tahmin etmek belli bir süre hayalcilik oldu çoğalış. Okumaya devam et “Önemli aşama başlıyor”

Koşmadan kazandı

Koşmadan kazandı

Bunu da geçen gün akşam Mersin İY. karşısında başarmıştı. Bu galibiyet ne türlü oluyor diye baktığımızda; önce yarısı bu işin anahtarıydı. Beşiktaş belki topa bir sürü sahip olup, pas yapmadı ama o civarı gerçek ve hızlı ataklar yapıp, ortada alanda kazandığı topları gösterişli olarak pozisyon üretmede kullandı ki topa sahip olma mananında özünden bir sürü iyi meydana gelen Mersin karşısında önce yarıda skoru 3-0’a getirdi. Zira topa sahip olma kriterinden bir sürü ek olarak iyi meydana gelen oyunda gösterişli olmaktır. Böylesine bir işçilik, topa bir sürü sahip olmasanız da sizi çeşitli bir skorla galibiyete taşıyabiliyor. Okumaya devam et “Koşmadan kazandı”

Zamansız yenilgi

Zamansız yenilgi

Olası bir galibiyetinde sen bir sürü mühim bir avantaj sağlıyorsun ve bizzat sahanda oynuyorsun. Yatıştırmaya öncesi tüm kurallar Beşiktaş amaçlı bir sürü uyumlu. Siyahbeyazlılar önce 10 dk rakibine dış sahada oynadığını hissettirmek amaçlı önde basıyor, pas organizasyonlarıyla de pozisyon üretmeye çalışıyordu. Bunun Için cevap hakikaten iyi ve profesyonel bir kadroya sahip Kasımpaşa bu baskıyı savunmada kalarak değil topa sahip olarak ve pas inşa ederek kıracağını biliyor. Nitekim 10. dakikadan ardından bunu muvaffak oluyor ve oyuna da balans geliyordu.
Bunu yapabilmeniz amaçlı de maharet ve kalite gerekmektedir ki Kasımpaşa bunlara sahip. Kasımpaşa karşılaşmayı 2- Okumaya devam et “Zamansız yenilgi”

Escude, Sivok ve sual işaretleri

Escude, Sivok ve sual işaretleri

Sezonun önce Avrupa mücadeleninde ise benzer şeyleri söyleyemiyoruz. Evrensel olarak değerlendirirsek Beşiktaş, takım oyununu oynayabilen şayet ad olarak baktığımızda ferdi maharetlerin yeteri kadar meydana gelmediği kimi görüntüsünde. Başka Bir Deyişle bu ekipten bir netice ortaya çıkarmak istiyorsanız, takım olmayı başka bir deyişle oyunu gerçek oynamayı sağlamak zorundasınız benzeri yaşanıyor. Artık bir sürü erken meydana gelmesine rağmen.Trabzon mücadeleninde Beşiktaş’ı ne türlü buldunuz dediklerinde kimi şeyleri geliştirip bir bir sürü kez kılmanın pratik olmayacağını da düşünerek “Olumlu birşeyler gördüm” dedim. Okumaya devam et “Escude, Sivok ve sual işaretleri”

Mücadeleye karşın pas oyunu

Mücadeleye karşın pas oyunu

Tabii ki gecenin nihayetinde her biri ne civarı huzurlu ne civarı zevkli bir derbi meydana geldiğini söyleyecektir. Elbet ki izleyenler haklı olarak kocaman keyif almıştır şayet her iki teknik erkek da geçen gün akşam bilhassa Bilic 2. yarıda ne amaçla oyunun buraya geldiğini sorgulamak zorundadır. Bu bir teknik erkek yanlışları olarak değil özellilkle Fernendas ve Oğuzhan ki onlar bu oyuncu kimlikleriyle orada oynuyorlar, Beşiktaş yerine ortada alandaki oyunu ele alamayışları 2. yarının en kocaman zaafıydı. Zira fizik kalitesi ek olarak sıkı meydana gelen Okumaya devam et “Mücadeleye karşın pas oyunu”