22 odalı oteli alıp yazlık konut yapmışlar

22 odalı oteli alıp yazlık konut yapmışlar

Türkmenistan’ın simge yapılarını inşa eden, 5 projesi Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Polimeks’in patronu Erol Silah’nın Bodrum’dan otel aldığını öğrendim.Erol Beyefendi, bir zamanlar sosyetenin randevu yeri meydana gelen, Bodrum’un en eskiyen otellerinden Queen Ada Hotel’i satın almış. Alaçatı’da, 25 odalı Alavya Hotel’i açan Erol Beyefendi’in, 22 odalı Queen Ada Hotel’i alarak Bodrum’da da otel sahibi olmak istediğini düşünmüştüm. Yanılmışım;
Erol Beyefendi’in Bodrum’da otel sahibi olma niyeti yokmuş!Erol Silah, Queen Ada Hotel’i üç sene öncesinde satın almış ve en yakınlarından dahi gizlediği amaçlı de kimsenin haberi olmamış. Peki suskun sedasız aldığı Queen Ada’yı otel yapmadıysa ne yapmış? Anında onu söyleyeyim; 22 odalı otel, Tabancı Ailesi’nin yazlık hanesi olmuş. Okumaya devam et “22 odalı oteli alıp yazlık konut yapmışlar”

Para saadet getirmedi

Para saadet getirmedi

Kurucusu meydana geldiği ve hâlâ CEO’luğuna aynı ritimde devam ettiği Yemeksepeti’ni iki yıl öncesinde 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satan Nevzat Aydın’a, bu ücret üzgünüm saadet getirmedi.Öğrendim ki; 2011 senesinde Hırvatistan’ın Dubrovnik ilinde dillere destan bir düğünle evlendiği Melis Pekand ile altı senelik evliliği, geçtiğimiz ay tek celsede bitmiş.
Satıştan kazanılan paranın 27 milyon dolarını 114 çalışanı aralarında paylaştıran ve personelinin yanında herkesin kalbini galip gelen Nevzat Aydın, bir tek eşini sevinçli edememiş benzeri gözüküyor. Dubrovnik’teki düğünleri amaçlı kesenin ağzını açan, konuklarını kiraladığı özel uçak ile götüren Nevzat Aydın’ın eşinin üst kısmına Okumaya devam et “Para saadet getirmedi”

Şöhretler sitesinde villa kiraladılar

Şöhretler sitesinde villa kiraladılar

Şarkıcı Mustafa Ceceli’nin, dokuz senelik eşi Sinem Gedik’ten boşandıktan 5 gün ardından Selin İmer’le beraber meydana geldiği meydana çıkmıştı. Boşanma noktasına gelmelerinin iki yılı içeren bir aşama meydana geldiğini vurgulayan Ceceli;
GÜNAYDIN’dan Merve Yurtyapan’a, Selin İmer ile bayram sonrasında nikah kıyacaklarını izah etmişti. “Selin’le yaşama benzer pencereden bakmamız bizi bu hüküm üstünde buluşturdu” diyen Mustafa Ceceli ve müstakbel eşi Selin İmer; evlendikten ardından oturacakları aşk yuvalarının adresini de tespit edilmiş. Aşıklar, evlendikten ardından Anadolu yakasında Boğaz manzaralı bir villada oturacak.Aşıklar; Türkan Şoray, Şahan-Selin Gökbakar, Mustafa-Emina Sandal, Neslişah-Engin Altan Düzyatan benzeri birçok populer adının villasının meydana geldiği siteye kirada oturan gidecekmiş. Okumaya devam et “Şöhretler sitesinde villa kiraladılar”

RaIsa&Vanessa’nın defilesine çıkacak

RaIsa&Vanessa’nın defilesine çıkacak

Genç yaşlarına nazaran trend dünyasında fırtınalar estiren tek yumurta ikizi Raisa&Vanessa Sason Kardeşler, yeniden görkemli bir şova imzasını atmaya hazırlanıyor.Yeni aşama Osmanlı mimarisinin estetiği ve meydan derinliğinden esin meydan Raisa&Vanessa, vakitsiz zarafetin hikayesini ifade eden 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonunu, sektör bugünü Sultanahmet Four Seasons’ta tanıtacak. Sason Kardeşler’in sürprizi ise, yıllardır podyumlardan uzak meydana gelen 1996 Best Model of Turkey birincisi, iki genç annesi Güzide Duran Aksoy.
Defilelerinde Türk model ya da populer kullanmayan, bu kaidelerini yalnızca Ajda Pekkan ile bozan kardeşler, Güzide Okumaya devam et “RaIsa&Vanessa’nın defilesine çıkacak”

3 Şubat’ta evleniyorlar

3 Şubat’ta evleniyorlar

Dedeman Holding Idare Heyeti Başkanı Murat Dedeman ile Sevda Zengin’in tahmini 20 yıl öncesinde küllenen aşklarının yine alevlendiğini önce bu köşede okumuştunuz.Çiftle alakalı, dinamit bir haberim daha var… Yıllarca birbirlerini görmeyip yaz en başında tekrar flört etmeye başlayan aşıklar, 20 yıl daha sonra da olsa vuslata ermeyi başaracak.
Evet, hata okumadınız.Murat Dedeman, uğruna 2004’te 30 senelik eşi Şanver Hanım’dan ayrılmış, kızı Satin’in annesi Ukraynalı sevgilisi Olga Shylova’dan da, Sevda Zengin amaçlı ayrılmıştı.Murat Beyefendi, Şanver Hanım ile evli meydana geldiği senelerde yasak aşk içinde bulunduğu fakat kalbine gömdüğü Sevda Zengin ile nikah masasına Okumaya devam et “3 Şubat’ta evleniyorlar”

Çağlayan Adliyesi’nde bu sabah ipler kopacak

Çağlayan Adliyesi’nde bu sabah ipler kopacak

14 Ekim 2016’da eşine boşanma davası açan Şener, ilki 27 Ocakta 2017’de olmak üzere, altı defa hakim karşısına çıkmış, 19 Ocakta’taki 7. duruşmada boşanabilmişti.Şener, dava dosyasında bir sürü tam olarak deliller meydana gelmesine nazaran mahkemenin ‘şiddetli geçimsizlik’le boşanmasına hüküm verdiği davayı, ‘zina’ sebebiyle boşanması gerektiğini iddia edip Yargıtay’a taşımaya hüküm vermişti.Şener; bu sabah ise, evliliğinin sona ermesine sebep olduğunu öne sürdüğü Edwina Sponza ile mahkemede hesaplaşacak.
Eşine zina ve aldatma, haysiyetsiz hayat sürme iddiasıyla dava açan Demet Şener; Okumaya devam et “Çağlayan Adliyesi’nde bu sabah ipler kopacak”

İkinci bir presçi lazım

İkinci bir presçi lazım

Beşiktaş yüzde 65 topa sahip olma oranına nazaran negatif bir önce yarısı sergiledi. Olympiakos’un taktik taktiği top Beşiktaş’ta iken önde basmayıp, birlik şeklinde topun arkasına geçerek meydan daraltıp kontratak tasarılarını işlerliğe koymaktı. Beşiktaş bu yarıda Olympiakos’un koruma kurgusunu arızaya uğratacak varyasyonları yapamadı, önce devre süresince 1/2 pozisyon bile bulamadı. İlerde kaptırdığı toplardan ardından seyrek de olsa riskli rakip çıkışlara olanak verdiler. Zira Babel, Talisca ve Quaresma’nın defansif yönleri alışılmış şekilde yeteri kadar değildi. Babel kalifiye bir kanat forvet şayet fizik gücü düşük. İlk yarıda Olympiakos iki riskli yerden frikik Okumaya devam et “İkinci bir presçi lazım”

Q7’yi aradılar

Q7’yi aradılar

İlk 20 dakikada Beşiktaş, Talisca ve Babel ile Trabzon defansını tehdit etti ve bu ikili bir sürü kalifiye bir gole imzasını attı. Trabzon ön liberosu Onazi’nin birinci misyonu rakibin golcü arkası, ofansif ortada alanını muayene altında tutmaktı şayet Nijeryalı, daima Talisca’ya uzak kalarak yer seçemedi. Trabzon esasen pratik top kaybeden kimi… Bu yüzden de Negredo’nun düşük performansına ve Medel’in bir sürü berbat oynamasına nazaran sorunlar yaşadılar.
Beraberlik golünü erken bulmaları ise en azından sıkı uğraş etmeleri amaçlı kendilerine maneviyat olarak imkân hazırladı.İkinci devrede Haysiyet Çiçek, gerekli olan hamleyi inşa etti. Medel’i çıkarıp Necip’i ortada alana aldı. Gökhan Gönül’ü de sağ beke monte etti. Hazırlıklı olmasa da Gökhan’ı sağ beke alması gerçek karardı. Yeniden Haysiyet hocanın gerçek bir hamlesi vardı ve Negredo’nun mahaline Cenk’i oyuna aldı. Ardından muhteşem bir Lens Okumaya devam et “Q7’yi aradılar”

Siyaset kan dökülmeyen savaş, savaş ise kan dökülen siyasettir

Siyaset kan dökülmeyen savaş, savaş ise kan dökülen siyasettir

Farklı politik partilerden vatandaşlar birbiri ile ilgili incitici sözler söyleyince bu “Çarpıcı Haber” oluyor… Durum çoğunlukla “Kriz” halinde niteleniyor. Halbuki olaya “Parti” değil de “Siyaset mesleği” tarafından bakılırsa, bu mesleğin çeşitli partilerden meydana gelen mensuplarının da birbirini incitmemesi gerekmez mi? Sonuçta “Demokratik Siyaset” çeşitli olanların da beraber yaşayabilmesini planlayan meslek değil midir? Ve bir zaman gelip çattığında birbirine zemin zemine ters partiler de, ortak yönetim hükümeti kurmaz mı?
1975’te “1’inci Ulusalcı Cephe” koalisyonu kurulurken, bunun en somut örneğine şahit olmuştuk… O güne civarı Okumaya devam et “Siyaset kan dökülmeyen savaş, savaş ise kan dökülen siyasettir”

Ülkemiz’nin yarınına bir yabancı benzeri bakmayalım

Ülkemiz’nin yarınına bir yabancı benzeri bakmayalım

Ülkemiz’nin bir şehrinde yaşarken ve gazeteden veya tv haberlerinden yeryüzünde olup bitenleri izlerken, komşu yahut uzak ülkelere ne türlü baktığınızı düşündünüz mü hiç?Kenya’nın bir üniversitesindeki katliama, Kabil’de onlarca bireyin ölmesine ne sebeple meydana gelen bir bombanın patlamasına, güzelim Halep’in harabeye dönüşmesine, bir Amerikan şehrinde kara derili bir gencin zabıta aracılığıyla vurulmasına, şunlar adeta uzayda yer alan olaylarmış benzeri bakmıyor musunuz?
Kendi ülkenizde, evinizde can ve eşya güvenliğiniz sürmekteyken dış yeryüzünde olup bitenler, yaşamsal ve ferdi trajedilerin yaşandığı ülkelerdeki krizler, romanlardaki öyküler gibidir… Ve unutmayalım ki onlar amaçlı de Okumaya devam et “Ülkemiz’nin yarınına bir yabancı benzeri bakmayalım”