ESENTEPE’de her sene yabancı çile

ESENTEPE’de her sene yabancı çile

Şişli Esentepe’nin işkenceyi bitmiyor… geçtiğimiz sene aylar devam eden yol bakım çalışmalarından ardından bu sene da bir çeşitli tamamlanamayan bir inşaat, bölge sakinlerini canından bezdirdi. Üç yol ağzındaki inşaat sebebiyle daralan yöntemde trafik kilitleniyor, toz ve gürültü de cabası. Etraf sakinleri belediyeyi göreve çağırıyor…
Birçok iş merkezi ve plazanın bulunduğu Esentepe, iş dünyasının da kalbinin attığı bir bölge. Esentepe’nin kalbinde yer alan Mithat Enünlü Sokağı’nı, aylarca bitmeyen yol çalışmaları, atık sular ve kapatılmayan çukurlarla geçen sene bu aylarda gündeme getirmiştik.

Ama Esentepe’nin çilesi bitmedi. Hemen de bir plaza inşaatı, bu bölgeyi geçen seneye aynı meselelerle karşın karşıya bıraktı. Mithat Enünlü Sokağı’na uzanan Kore Şehitleri Caddesi’nde yer alan ve tahmini iki senedir tamamlanamayan bir inşaat sebebiyle yol daralmış vaziyette. Üç yol ağzında yer alan inşaat bir zaman rastgele bir tedbir alınmadan çalışmalarını yürütürken, geçen hafta sonu inşaatın etrafı kapatıldı ve tedbir alındı. Fakat bu vaziyet yöntemin hepten daralmasına ne sebeple oluyor. Köprüye çıkmak amaçlı muadil yol olarak kullanılan caddede, bilhassa erken ve akşam saatlerinde yoğunluk görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir