ÖNCE GENÇ MAHALLESİ, ARDıNDAN GENÇ KÖYÜ

ÖNCE GENÇ MAHALLESİ, ARDıNDAN GENÇ KÖYÜ

“Çozuklar, kendileri amaçlı özel olarak tasarlanan ve trafiğe kapalı meydana gelen Genç Sokağı’nda itimat içerisinde koşup eğleniyor. Misket, seksek, evcilik, yağ satarım bal batarım, mendil kapmaca benzeri unutulmaya surat tutmuş ananesel oyunları da oynayan çocuklar, burada düşlerini gerçeğe dönüştürüyor. Gün Içerisinde aşağı yukarı 500 çocuğun oyun oynadığı Genç Sokağı’nda, Mısır’daki direnişin simge ismi Esma Biltaci yerine yapılmış olan Kadın Genç Kampusu da yer ediniyor. Esenlerli anne adaylarımız ve çocuklar amaçlı yepyeni bir hayat sahası niteliği taşıyan kampusta, Oyun Merkezi, Genç Kütüphanesi, Sinema, Açık Genç Bahçesi benzeri sahalar bulunuyor.
Çocuk sokağı yeryüzünde önce uygulamalardan biri ve beynelmilel bir sürü ziyaretçisi var. Son Olarak genç mahallesine geçiyoruz. Ek Olarak ardından genç köyü. Bir mahalleyi komple trafiğe kapatıyoruz. UKOME kararlarımız falan her şeyimiz

tamam. Her haneye bir otopark yaptık ve tüm mahalle çocukların olacak. Tüm yol kamerayla donatılacak. Şehir güvenliğinin en mühim esprisi, önceden yaşlılarımız kaldırımda otururdu. Son Olarak kaldırımları yaşlılara, sokakları çocuklara yönelik tasarım ediyoruz. Tüm şehir mobilyaları ona yönelik tasarım ediliyor. Banklar, kameriyeler, yol başlarında çay pınarları olacak. Bu mahalleye girince genç kendini güvende hissedecek. Baharda açmış olacağız. Ek Olarak ardından kocaman bir genç köyü yapıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir