LİSTE LİSTE SÖYLE BANA

LİSTE LİSTE SÖYLE BANA

Var mı benden ek olarak güzeli? Biliyor musunuz bilemiyorum. Her Biri bizzat cenahının listesini inşa ediyor. Nurtopu benzeri listelerimiz oluyor… Adeta Süleymaniye Doğumevi Salonu… Ortalık ciyak ciyak. Her liste kendini haykırıyor. Bakın işte budur diye: “En hakiki ve öz olanı!” Laleli’deki “Kebapçılar ve Baklavacılar”misali…
Peki bu berbat bir birşey mi? Ne münasebet, olabilir mu öyle şey! Herkesin bizzat listesi kendine doğruluk. Bununla Birlikte konuya meydana gelen alakanın çoğalması… Şunlar harika işaretler… Dijital ortam şahane bir koltuk. Karşınızdaki sizi tatmin ediyorsa, ona kulak veriyorsunuz. Yoksa silinip gidiyor. Bir nevi Hyde Park. Namütenahi ve demokratik bir kakofoni. Hatta her belagatin geçerliliği saliselikseyirlik.

Bu ortamları tam da anlamış değilim. Eskiyen kafalı olmak bu gibi bir birşey. Esasında tanımlamak talep ediyor muyum? Belki. Güvenilir değilim. Güvenilmez buluyorum.Ama yepyeni zamanlar bu gibi. Ve global ölçekte. Ve büyüyerek aynı ritimde devam edecek. Unutmayın. Trend dünyasında çoğalış blogger teenager’lar haşmetmeapları Wintour’la hemen yan yana!
Şimdilere civarı yeme içme dünyasının tek listesi oldu: “Michelin”… Noblesse Oblige kuvvet. Belirleyici son laf. Başka Bir Deyişle itiraz yok. Temyize kapalı. Orada iseniz, varsınız. Yok musunuz? Siz yaşamda mısınız ki!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir