Siz yeniden de üzerinize düşeni yapın müdür bey

Siz yeniden de üzerinize düşeni yapın müdür bey

İzmir’e 2.5 ay öncesinde atanan Güven Müdürü Celal Uzunkaya, basın temsilcileri ile tanışma kahvaltısı düzenledi.Burada üstünde durduğu en mühim konu İzmir’in trafiği oluyor. Megakent Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nun, polisin yeterli trafik kontrolü yapmamasından dert yanması, üstelik ‘kasten denetim yapılmaması’ imasında yer alması bunda gösterişli oluyor.Kocaoğlu’na bu sözlerini surat yüze oturup sorma fırsatı bulamadığını dile getiren Uzunkaya, şunları söyledi:
“Biz eksik olabileceğimizi her süre söylüyoruz ama isteyerek bir misyonu yapmama benzeri bir lüksümüz yok. Aksine bu hata olabilir.. Biz bu suçu işleyecek kadar acemi zabıta de değiliz.
Toplum sanıyor ki trafik polisi, denetleme ve cezai yaptırımlarını yüzde 100 uygulasa trafik sorunu çözülür.

Beynelmilel çalışmalar, bu problemin yüzde 17-20’lik diliminin denetleyici ve cezai unsurlarla, yüzde 57-60’ının yaşamsal şuur ve kültürle, olan yüzde 20-23’ünün de etraf ve altyapı iyileştirmeleriyle giderildiğini gösteriyor.
Biz sıfır toleranslı denetim yapsak ve kanunun bize verdiği cezaları sıfır toleranslı uygulasak, İzmir’deki trafiğin çözebileceğimiz kısmı yüzde 20’dir. Yüzde 80’i bizim dışımızda, bunun yüzde 20-23’lük kısmı de etraf ve altyapıyla alakalı. Siz trafikle alakalı kullanım alanlarını, etrafı, altyapıyı, yöntemleri iyileştirmediğinizde problemin dörtte takım kısmı apaçık ortada kalıyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir