Otoyolda yapılmış olan ihlallerden kim sorumlu

Otoyolda yapılmış olan ihlallerden kim sorumlu

Devlet mi yurttaşa hizmet verir, vatandaş mı devlete? Politikacılar, ülke yönetenler, bu işin bilimini yapanlar, düşünürler seneler seneyi fikirlerini pekiştire pekiştire demokrasi buluş edilmiş..
Demokrasiler birey odaklıdır, insan merkezlidir. Vatandaş; kurduğu, hizmet ettiği, ücret ödediği devletten hizmet, huzur, sıhhat bekler. İnsana hizmet varsa, demokrasi vardır. Gel gör ki bunu devletin müesseselerinde çalışan kişilere anlatın. Yurttaşa işkence çektiren bir sürü bunun gibi birey var. Devletin memurları, yurttaşa kolaylık sağlamak, hizmet etmek amaçlı orada olduklarını unutuveriyorlar. 16 Nisan sabahı sigorta şirketi sahibi Cengiz Işık’ın başına iştirak eden de bunlardan biri.

Onun başına gelenleri, çoğu müessesede onlarca vatandaş da yaşıyor. Bazıları “Ben mi düzelteceğim bu ülkeyi”diyor, bazıları boynunu eğip razı oluyor, bazıları da sonuna civarı uğraş etmekte, Başbakanlık İletişim Merkezi’nin yakıntı hattına civarı gidiyor.Cengiz Işık’ın yaşayıp bana anlattıklarına dönelim: “İzmir’den Aydın’a giderken, otoyolun Torbalı kavşağı yakınlarında Doblo marka bir otomobil, bagaja civarı insan dolu biçimde, bir sürü çabuk gidiyordu. Otomobiller içinde zikzak inşa ederek hem bir bizleri, hem bir de otomobil içerisinde bulunan kişilerin yaşamını tehlikeye atıyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir