Bu metro 2011 senesinde kolay değil biter

Bu metro 2011 senesinde kolay değil biter

Hiçbir belediye, İzmir Megakent Belediyesi civarı KİK’ten çekmedi..KİK’i biliyorsunuz.. Kamu İhale Kurumu..İzmir’de metroyla alakalı ne varsa iptal ediyor.Önce Üçyol-Üçkuyular ihalesine itiraz etti. İzmir kaybetti.Hatay İnönü Caddesi ve etrafında oturanlar 4 senedir perişan.
Delik deşik yollar sebebiyle işkence çekip, belediyeye başkaldırı ediyorlar.Sadece o yörenin insanı mı başkaldırıda, bütün İzmir benzer.. Zira, orada yapılmış olan bir trafik tertip etmesi, koca şehiri etkiliyor, kilitliyor.
KİK’in iptali sebebinden Üçyol-Üçkuyular hattının bitimi uzadı.KİK, hafta içi de Ege Üniversitesi Hastanesi-Evka 3 hattının ihalesini iptal etti. Ek Olarak evvelki iki iptal sebebiyle 13 ay sarkan inşaat, 2011 seneyi ortalarında bitecekti. Şayet en az bir ay ek olarak uzayabilir.En az bir ay diyorum, fazlası da olabilir.Bence fazlası da

olacak zira aşama, itirazlar ve Geçmiş zamanda yaşadığımız deneyim bunu gösteriyor.
Yani İzmir halkı, Evka 3 metro hattını yila de beklemesin.. Bu gidişle kolay değil.Evimin güzergahında meydana geldiği amaçlı, Evka 3 metro istasyonu ve Ege Üniversitesi içerisinde yapılmış olan çalışmaların ne vaziyette meydana geldiğini altını çizen gözlemleyebiliyorum.Her geçişte baktığımda içim cızz eder.Onca ücret harcanan istasyonda, iptaller sebebinden hiç iş olmaması insanı kahrediyor.Korkum, 1/2 bırakılan, yerine “çıldırtan yatırımlar” dediğimiz kategoriye Evka 3 metro hattının da girmesi..Ülkenin her yerinde rastladığımız, bu çeşit yatırımlar özel bir şahsa ilişkin olsa -o da olmaz şayet neyse..-adam parasını aradığı benzeri savurur mantığı güderiz.Ama değil, delirden yatırımlar sebebiyle çöpe atılan paralar milletin, devletin parası..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir