Büyük mantık Ülkemiz amaçlı hangi senaryoyu sahneledi

Büyük mantık Ülkemiz amaçlı hangi senaryoyu sahneledi

Darbe teşebbüsüne dahil olan hainleri ve FETÖ’nün anında her müesseseye sızmış meydana gelen müritlerini temizlediğimiz zaman, işimiz bitmiş olmayacak.Çünkü mevzubahis meydana gelen, yalnızca yarısı meczup bir vaizin Ülkemiz’ye el koyma projesinin yansımaları değil ki… Bu projenin arkasındaki güçler ya da “Büyük akıl”, ne sebeple ve hangi beklentilerle Ülkemiz’yi hedef almaktalar?
Acaba FETÖ’nün de alet meydana geldiği ve şuursuz subayların da darbe girişimi ile katkıda koltuk aldıkları “Ülkemiz’nin Suriyelileştirilmesi Projesi” mi gündemde? Ya da birileri PKK’lılara “Yeni bir Sevr” mi vaat ettiler?Yani devleti, bürokrasiyi, adcihazı, kursu, askeri ve polisi FETÖ’cülerden arındırsak ve Ordu’yu da FETÖ

müritlerinden temizlesek dahi, işimiz bitmeyecektir.Her an bir çeşitli sahadan Ülkemiz’nin istikrarını, bütünlüğünü ve demokrasisini hedefleyen girişimlerin tezgahlanabileceği olasılığına karşın hazırlıklı olmalıyız.
Bu durum bizi karamsar kılmamalı… Yakın ve uzak tarihimiz bizi bu benzeri vaziyetlere karşın hazırlıklı olma dair eğitmiştir. Bu benzeri Ülkemiz’yi hedef alacak girişimlere karşın, içimize kapanıp, harici dünyadan kopmak hiçbir zaman bir çözüm değildir. Bu aşamada dostlarımızı artırmak, ek olarak kapsamlı ufuklara açılmak ve her meydanda hayat rekabetinde koltuk almak en gösterişli koruma yöntemidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir