Bütün fırtınaların benzer gemiyi amaç alması durumu

Bütün fırtınaların benzer gemiyi amaç alması durumu

Denizcilik Okulu’nda son sözlü imtihanına giren pilot adayı gence, imtihan kurulunun başkanı “Geminin dümenindeyken bir fırtına patlasa ne yaparsın” diye sormuş. Pilot adayı anında “Demir atarım efendim” diye cevaplamış suali. Kurul başkanı “Bir fırtına ek olarak patlasa ne yaparsın” deyince de “Bir demir ek olarak atarım” demiş delikanlı. Imtihan kurulu başkanı “Peki bir fırtına ek olarak çıksa ne yaparsın” deyince pilot adayı sinirlenmiş, “Denizlerdeki tüm fırtınaların benim gemimi amaç almaları mı gerekiyor” demiş.

Şu anda Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın mahaline koyun kendinizi. Ülkenizi ve halkınızı refaha kavuşturmak vaadiyle iktidar olmuşsunuz. Öncesinde Başbakan ardından da Cumhurbaşkanımız olarak idareninde bulunduğunuz ülkenizi, devir aldığınız çağın bir sürü ilerisindeki bir düzeye taşımışsınız.Ülkenizin aşağı ve üst yapısı yenilenmiş.
Avrupa Birliği’ne tam azalık amaçlı başvurduktan ardından gereken ahenk çalışmalarını gerçekleştirmişsiniz. Bir Anayasa değişikliği ile çoğalış partilerin musluk kapatılır benzeri kapatılmalarına son verilmiş. Cumhuriyet’in kurucu ayarlarında yok sayılan Kürt realitesi, “Açılım süreci” ile ülkenin sosyo-politik gerçeği olarak onay edilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir