Milli Koruma ve İçişleri HDP’ye verilmelidir

Milli Koruma ve İçişleri HDP’ye verilmelidir

Mesela bu partilerin öncülerinden bir tanesi Davutoğlu’na “Koalisyona girmemizi istiyorsanız Cumhurbaşkanımız Erdoğan Saray’ı terk etmeli ve Çankaya fanusuna girmelidir” derse, Davutoğlu da o lidere “Daha öncesinde sizi bir akvaryuma hiç tercih kazanmamış süs balıklarının yanına koymamız daha gerçek olur” diyebilecek midir? Ya da başka bir önder “Bizim koalisyona teşrif etmek amaçlı belirlediğimiz 14 maddelik ön kurallar listesindekiler global değerleri içeriyor” derse, Davutoğlu da ona “Ama siz kendiniz bir sürü pek mahalli değil misiniz” yanıtını verebilecek midir?
27 Mayıs darbesinden daha sonra bir adamı “Sarayburnu’ndan Yassıada’ya tünel kazarak Adnan Menderes’i kaçırmaya girişim etti” gerekçesiyle tutuklamışlardı. Elinde bir kazmayla deniz kıyısında ufka bakarken gözaltına alınan

adamcağız ile ilgili açılan dava “Bu bir nakıs teşebbüstür” gerekçesi ile daha daha sonra düşürüldü.
Acaba Başbakan Davutoğlu’nun ortak yönetim kurmak amaçlı başlatacağı çalışmalar da “Nakıs teşebbüs” kapsamına girer mi?Aslında bu şekilde vaziyetlere bir sürü da başka değiliz? Rahmetli Ecevit’in köy-kent projesi de bu çeşit gerçekleşmesi olası olmayan bir afaki yansıtmıyor muydu? Özlemle daima andığım Turan Güneş “Lodospoyraz diye bir rüzgâr olabilmektedir mi” diyerek köy-kent projesini değerlendirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir