İrtibatı koparıp NY’a dönüyor

İrtibatı koparıp NY’a dönüyor

Haluk Akakçe’nin ‘pamuk benzeri bir kalbi’ meydana geldiğini yazmıştım. Yol satıcısı bir çocuğu tepeden tırnağa giydiren Akakçe’nin yardımseverliğiyle alakalı bir dedikodu kulağıma geldi. İddialara göre; Akakçe manikürcüsüne ev almış!Duyunca sizin benzeri ben de şaşırdım ve Akakçe’yi aradım; “Benim evim yok, kirada oturuyorum. Manikürcüme ev aldığım nereden çıktı anlamadım” dedi.Meğer bu şehir efsanesinden diğer bir birşey değilmiş..
Bu çeşit dedikodulardan bıktığını vurgulayan Akakçe, bu ay Ülkemiz ile bağlantısını da koparacağını söyledi!

Akakçe, çalışmalarına çoğalış New York’taki atölyesinde aynı ritimde devam edecekmiş. bu sırada Akakçe’den, sanata meraklı, kabiliyetli ama fırsatı olmayan çocuklara kol kanat gereceğini de öğrendim.
Akakçe, öncesinde bir vakıf kurup şarkıcı yetiştirmek istemiş ama bakmış ki, bu altından kalkabileceği bir yük değil; bir vakıfla işbirliği inşa etmeye hüküm vermiş. Akakçe; New York, Paris ve Berlin benzeri illerdeki mühim zanaat okullarıyla da irtibata geçmiş. Tüm giderlerini karşılayıp çocukları bu zanaat illerinde okutacakmış. Bu hassas davranışından ötürü Akakçe’ye bir defa ek olarak büyük bir alkış…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir