Büyük balığın hediyeyi 100 bin TL

Büyük balığın hediyeyi 100 bin TL

Sportif balıkçılığın Formula 1’i Most Bodrum Turnuvası amaçlı Palmarina Bodrum’a gerçek yola koyuldum.Heyecan kocaman zira kocaman balığı yakalayana 100 bin TL ücret hediyeyi veriyorlar. Denizin ortasında yaşadığın merak ve öğrendiğin onca birşey de yanına kar kalıyor. Ne süper organizasyon; yaşama geçiren aklıyla bin yaşasın.Sabah saat 07.00 suları, oltalar denize atılıyor, prof avcılar ‘rastgele’ der demez palamut, sinarit ve kılıç balığı yakalıyor.İngiltere’de yapılmış olan bir araştırmada balık izlemenin sağlığa sıkı geldiğini okumuştum.
İnsanlar balıkları izledikten ardından ek olarak pozitif ve gevşemiş hissediyormuş; ben araştırmaların yalancısıyım. Balığını

izle sıhhatine sıhhat kat, balığını tut adrenalin ömrünü uzatsın; turnuva değil adeta muadil tıp merkezi.Merkezi Amerika’da yer alan ve Geçen yıl kuruluşunun 75’inci senenini kutlayan IGFA’nın (International Game Fish Association) kaideleri çerçevesinde tertip eden turnuvaya; Rusya, Yunanistan, Hollanda, Azerbaycan ve Türkiye’den 59 teknasıl yattaki tahmini 310 amatör ve prof balıkçı katıldı.Can Özer’in etkinlik başkanlığını yaptığı yarışmaya;Alp Kırşan, Engin Altan Düzyatan, Gökhan Çarmıklı, Murat Arslan, İskender Atakan, Modern Çağlar, Sinan Kosif, Adnan Kefeli ve Haluk Tepe benzeri adlar katıldı. O zaman tutulan balıkların verdiği mutlu olmak, katılımcıların sebebinden belli oluyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir