Rabbin rızasını kazanmanın yolu

Rabbin rızasını kazanmanın yolu

En kuvvetli olduğumuzda en merhametli olursak,En zengin olduğumuzda en yardımsever olursak,En kuvvetli olduğumuzda en bağışlayıcı olursak,O süre Rabbin rızasını kazanırız. Bir Başkasının yasını anlayışla karşılarsak,Mazlumun gözyaşını dindirmeye çalışsak,Bizden olmayana da bizim civarı dünya hakkı tanısak,O süre Rabbin rızasını kazanırız. Kul hakkını yediğimizde dönüp bunu telafi etsek,Bir Başkasının kusurunu örtmeye çalışsak,Bir Başkasının günahından öncesinde bizzat günahımızı görsek,O süre Rabbin rızasını kazanırız. Kabrin karanlığında tek kalacağımızı bilirsek,Her Biri üstümüzü örtüp gittiğinde hiçbir dostun,Yar ve yaranın kalmayacağını bilsek,Sorgu melekleri geldiğinde dünyevi hiçbir aracının kâr etmeyeceğini bilsek,O süre Rabbin rızasını kazanırız. Allah’ın rızasının

edepten geçtiğini bilsek,Allah’ın affının, affetmekten geçtiğini bilsek,Allah’ın cömertliğinin cömertçe davranmaktan geçtiğini bilsek,O süre Rabbin rızasını kazanırız. Her birimizin diğerimize şunu fısıldaması lazım:
Düşmanlık yapmayın.Kutuplaşmadan yön olmayın.Adaletten yana olun. Hakkaniyetten yana olun.Adalet sizin aleyhinize olduğunda da adalettir.Yaraları sarmaya çabalayın.Yitirilmiş her can amaçlı üzülün.Başkasının canını bizzat canınızdan ek olarak değerli bilin.Ayrı- gayri peşinde olanlara sıkı lafla söz söyleyin.Bazen hatalarınızı itiraf edin. Nefsinizle hesaplaşın.Yüce Rabbin sizi dövüş edesiniz diye değil görüşüp anlaşınız diye yarattığını unutmayın.Size elinizi uzatana nefretle bakmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir