Kadir Topbaş ve zalim siyaset

Kadir Topbaş ve zalim siyaset

Yıllar öncesinde bir İtalyan sanatçının yaptığı şerit filmleri izlemiş ve “Vay canına, bize ne bir sürü benziyorlar” demiştim.Kısa şerit filmlerin birinde, uçak sağ salim piste indiğinde, gerilimleri boşalan yolcular benzer bizdeki benzeri heyecanla alkışlıyordu.Bir yabancı filmde ise politik parti taraftarları, tercih öncesinde birbirlerine pata küte girişiyorlar…Seçimden ardından ise her biri galip gelen siyasetçinin yamacında saf

tutuyordu.Peki ya kazanamayan politikacı? Onun arkasından yürüyenler ise bir anda toz oluyorlardı…Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki etkinliğe gittiğimde ortalık tenhaydı. Öncesinde erken gittiğimi düşündüm.
Tabii bir de İstanbul trafiği vardı hesaba katılması gereken.Ancak belli bir süre süre geçince asıl problemin alaka azlığından kaynaklandığını farklılık ettim. Derken yemeğe geçtik… Yemekler yeniliyor, müzikler dinleniyor…Çevreye bakıyorum: Her süre Kadir Beyin hizmetlerini göklere çıkartan basının yönetici ve yazarları ortalıkta görünmüyor.Herkes arazi olmuş!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir