Ülkenin önüne takoz koyuyorlar

Ülkenin önüne takoz koyuyorlar

Belki hepten ehemmiyetlisi şu: Şayet Ülkemiz gelişmek, güçlenmek ve etkili bir aktör olmak istiyorsa… Bunu inşa etmek zorunda…Nedeni açık: Güçlenen Ülkemiz’nin önünü kesmek isteyenler ne yapar? Tabiki ülkenin dini ve etnik meselelerini kaşır. İki kere iki dört!
Halbuki Kürt ve Alevi meselelerini çözmüş bir Ülkemiz’yi kimse tutamaz: Hem Bir uygun fiyat olarak hepten çabuk gelişir… Hem Bir de demokrasisiyle alanda gıpta edilen ülke haline gelir.Deniyor ki “Aleviler arasında takım değil.” Gerçek, değiller. Şayet ne yapalım; olmazlarsa olmasınlar.
Kimi desin ki “Alevilik İslam şemsiyesinin altındadır”… Bir Takım itiraz etsin; “Hayır farklı bir dindir”

desin… Bir Takım ibadet etme amaçlı camiye gitsin, bir takım cemevine…Önemli meydana gelen problemi çözmek: Mademki milyonlarca birey bunu istiyor; biz de mantık olalım engelleri kaldıralım. “Türk parasını savunma kanunu” vardı önceden. Turgut Özal kaldıracağını ifade etti. “Yapma” dediler, “yapamazsın” dediler, “batarız” dediler… Özal pat diye kaldırdı. Türk lirasını dünyaya açtı. Ne oldu? Ülkemiz ekonomisi gelişti.Demek ki eskiyen yasayi müdafaa edenler, bilmeden Ülkemiz’yi engelliyorlarmış.Kürt mevzusunda de aynısı olmadı mı? Ordu içerisinde bulunan, “Siviller bu işe karışmasın” diyen bir grup sebebinden, 1990’ların en başında çözülecek bir sıkıntı, bugünlere sarktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir