Kemalist veliler çarpar

Kemalist veliler çarpar

Okurumuzun e-mektubunu acı acı gülümseyerek okudum. Son cümleye geldiğimde ise eyvah dedim.Sevgili okurumuz… Sakın kızınıza gerçekleri anlatmaya kalkışmayın!
Çünkü onu uyarsanız bile, sizden öğrendiklerini arkadaşlarına söyleyecektir. Dostları da hanede anlatacaktır.Sonuçta Kemalist veliler, öğretmenin, üstelik okul müdürünün karşısına dikilerek, kızınızı ve sizi cezalandırmaları amacıyla stress yapacaktır. Okul aile birliğini ayaklandıracaklardır.Bu durum arkadaşlarımın başına geldi. Erkek Çocuklarına bir konuda gerçeği anlatmışlar. Genç da sınıfta söylemiş.

Ana-babayı okula çağırdılar. Kaşlar çatılmış, ağızlar aranmış. Öyle Ki sorguya çekilmişler.İşin içerisinde bir burs hali meydana geldiği amacıyla bizimkiler direnememiş. “Asıl siz gerçekleri öğretin” diyememişler.”Çocuk hata anlamış. TV’deki bir polemik programında söylenmiş…” filan demişler. “Bir ek olarak olmasın…” uyarısıyla haneye dönmüşler. Sevgili okurumuz! Büyük Ihtimalle sizi anlıyorum. “Ya çocuğum gerçekleri asla öğrenmezse” diye kaygılanıyorsunuz.Merak etmeyin. Babasını seven bir genç ileride onun izinden gidecek, en azından bu konuları heyecan edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir