MAHKUM İLE GARDİYAN

MAHKUM İLE GARDİYAN

Nostalji severler amaçlı Stranger Things’i ve Glow’u tavsiye ediyor. İlkinde belli bir süre 80’ler esintisi, belli bir süre bilim kurgu, belli bir süre zekâ gösterisi… İkincide olanca şaşaası, ihtişamı, rüküşlüğüyle, güreşçi bayanlar üstünden 80’ler modası…Fantastikperestler Marvel’s The Defenders’dan esinlenebilir deniyor: Harika güçlere sahip bir kahraman olmak amaçlı işte vesile… Ya da Star Trek: Discovery. Yepyeni dizi, kıtır kosbütün…Çiftler amaçlı Santa Clara Diet’ten hareketle ‘yamyam’ Sheila ile kocası olunabilir, demişler. En pratik

ve hayret verici kılıklardan biriyse Orange Is The New Black’ten aşırılabilir: Turuncu bir tulumla cezalı, şeritli ve armalı mavi gömlek-siyah pantolonla da gardiyan… Oyuncak silahla kelepçe de öneriliyor.
Oyuncak tabanca varsa, diğerlerine sebep yok dahi. Gardıropta ne varsa çoğalış, her birşey iş görür. Siyahları çektiniz mi Hızır, İlyas ya da Alparslan, yelekli birlik giyerseniz Ekrem, hardal rengarenk montla Kimsesiz Yaşar, beli oturan ve diz altında biten evaze giysi giyerseniz Meryem… Her biçimde bir Harami Dünyaya Hükümdar Olmaz karakteri olabilir, silahınızı çıkarıp çat çat çat diye bütün o cadıları vurursunuz. Oh. Elinize sıhhat.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir