İşini severek yapan kazanır

İşini severek yapan kazanır

Selamiçeşme’deki Bağımsızlık Parkı’nın orada sektör kuruluyor. Kıtır sebze meyveyi uygun ücrete almak tabiki ki kaçırılmayacak vesile şayet beni asal çeken başka: Müthiş bir yaratıcılık sahası sektör… Psikoloji, sosyoloji, reklam, pazarlşayet, tümü orada. Kolay zekâ neymiş, anında görüyorsunuz. Kayıtsız kalınamayan slogan ne türlü olurmuş, hislere ne türlü hitap edilirmiş, gündem takibi ne türlü yapılırmış, sebze-meyve üstünden bir oyun alanı/sahne, bir hikâye ne türlü kurulurmuş… Çocukken sularını akıta akıta yediği karpuzları hatırlamayan var mı? Buyrun sizlere muhteşem bir pazarlama taktiği… “Niye hırsız aldatan?” diye soruyorum, pazarcı anlatıyor: Bahçeye hırsız girmiş, kavun çalacak. Şayet o civarı beyaz ki bunun kabuğu, kabak zannedip suratına bakmıyor ve yaşamının

hatasını inşa ediyor. O etmiş, sen etme! “Üç maaş bebeğe yedir kadın diye bağırsın” yazanın ise, benim düşünceme göre reklam ajansları anında düşsün peşine!
Entelektüel sinema seyircisi çeşitli hata bulabilir şayet sıcaklığıyla, umut verici haliyle ve göz doyuran mutfak sahneleriyle bana bir sürü sıkı geldi. Hemen Yan rollerde “Parayı veriyorum, düdüğü çalarım” diyen lokanta sahibi olarak Dustin Hoffman, eskiyen eş rolünde güzeller güzeli Sofia Vergara, onun eskiyen kocasını canlandıran Robert Downey JR, lokanta çalışanı olarak Scarlett Johansson filan var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir