Beşiktaş amaçlı alışılmadık tablo

Beşiktaş amaçlı alışılmadık tablo

5 zaman içerisinde edinilen 2 kaybetme Beşiktaş’ın bir sürü içinde bulunduğu bir birşey değil. Geçen Zaman akşam Karabük’te oynanan oyunu teknik bağlamda çözümleme edecek olursak, kısacası koşunun kaliteyi yendiğini söyleyebilirim. Karabükspor o civarı koşuya ve mücadele vermeye çevirdi ki oyunu, 90 dk tamamıyla ev sahibinin istendiği benzeri oynandı. Başka Bir Deyişle maharet, kalite ve pas değil, mücadele ve koşu kazandı. Esasen Karabükspor’un tasarısı da buydu. Quaresma, Talisca, Babel tam da bu sebeple tesirsiz kaldı. Oyunun hiçbir kısmında

ne gösterişli ne de hücum zenginliği meydana gelen bir Beşiktaş gördük. Herhalde Beşiktaş’ın en az pozisyona girdiği oyundu. Evet, bu karşılaşma amaçlı Beşiktaş’ı kupadaki Fenerbahçe derbisi etkilemiş olabilmektedir ama Karabükspor’un oynadığı oyunun da hakkını yememek gerekli. Attıkları önce golden ardından Beşiktaş’ın tepki gösterememesinin de nedeni buydu.
Oğuzhan, Beşiktaş’ın en mühim oyuncularından biri. Evet, son oynanan iki mücadelede da berbat bir performans sergiledi. Ama bu yenilgileri yalnızca bir bir futbolcu üzerinden değerlendirmek ya da eleştirmek gerçek olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir