Fransa öncesi mühim ipuçları

Fransa öncesi mühim ipuçları

Hazırlık karşılaşması olarak baktığımızda muhtemel 11ler amaçlı farklı denemeler olacaktır. Ama elbette ki kadrodaki en kökten hüküm Mehmet Topal’ın stoper oynamasıydı. Fatih Hoca’ya bu kararı verdiren de öbür stoperlerin şu anki durumlarıydı. Serdar Aziz’in sakatlığı ve Semih Kaya’nın formsuzluğu Topal’ın stopere çekilmesine ne amaçla oluyor. Avrupa Şampiyonası’nda bu şekilde mi olacak bunu ilerleyen vakitlerde göreceğiz. Ama Mehmet Topal stoperde hiç de berbat performans sergilemedi. O civarı profesyonel oyuncu ki nerede oynatsanız randıman alıyorsunuz.

Fransa’ya civarı belki bir bir sürü mevkide farklılıklar olacak. Fakat muhtemel 11ler olarak İsveç mücadelesinin bize verdiği ipuçları ortada alanda Ozan Tufan ve Selçuk İnan’ın daimi meydana geldiği… Kenarlarda Gökhan Gönül ve Caner’in kullanılacağı… Ve Futbolcu Arda Turan’ın değişmez olacağı…
Benim amaçlı hazırlık maçlarındaki asal ölçü ‘maç kaç kaç tamamlandı’ değil ‘nasıl bir oyun’ olduğudur. Bu pencereden kimler öne çıktı diye bakarsak elbette ki attığı 2 golle Cenk Tosun’u birinci sıraya koyabiliriz. Oyundaki devamlılığıyla Selçuk İnan ve oyundan çıktığında aranan bir Oğuzhan’ın performansı geçen gün akşamın mühim notlarıydı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir